Meie kool

Kooli sümboolika

Meie lipp, laul ja logo

Turba Kooli logo on kujundanud kooli vilistlane Timo Tamm. Logo kujundamisel on lähtutud kolmest põhimõttest - ajatus, konkreetsus ja väärikus. Sinine värv sisendab usaldust, mida vanemad oma järeltulijaid õpetajate hoole alla andes kõige rohkem ootavad. Tähed “t" ja “k" (Turba Kool) on väljendatud minimalistlikult, olles logona loetavad nii väikselt pastapliiatsil kui suurelt T-särgil kasutades. Hüüdlause “Teadmised koduõelt” võtab kooli olemuse ja positsiooni kogukonnas ilmekalt kokku.

Turba Kooli laulu viisi ja sõnade autor Regina Sild: "Turba Kooli laul sai teoks kohe esimesel aastal, kui tulin Turbasse õpetajaks. Mõte sai alguse sellest, et koolil puudus oma laul, mis tegelikult oli suur üllatus. Kuna Turba kool on üsna pika traditsiooniga, ei saanud silma kinni pigistada, et ühel sellisel koolil pole oma laululugu. Minu jaoks on see oluline, kuna laul omab väärtust, mis ühendab vilistlasi ja koolis õppivaid noori. Laulu loomisel lähtusin sellest, et see oleks lihtne ja meeldejääv. Kui tuled kooli tagasi, kooli sünnipäevale, vilistlste kokkutulekule või juba lapsevanemana, siis mäletad lugu ja oskad kaasa laulda. Mina mäletan väga hästi oma põhikooli laulu ja alati kui osalen mõnel kooli üritusel, on väga soe tunne seda laulda, meenuvad mälestused. Seda tahtsin anda ka Turba Kooli õpilastele, kooliperele."

Turba kool
R.Sild